Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Zwiedzanie / Wizyta w Muzeum

Zwiedzanie / Wizyta w Muzeum

Czego możesz spodziewać się w czasie wizyty:

Światło i dźwięk

W różnych częściach wystawy jest różne natężenie światła i dźwięku. W Strefie Dźwięków, która jest ostatnim pomieszczeniem wystawy stałej, jest dość ciemno i głośno. Są tam też migające ekrany i rzutnik wyświetlający obrazy na ciemnej podłodze. Jeśli nie chcesz wchodzić do tego pomieszczenia – zgłoś to opiekunom wystawy, którzy pokażą Ci jak wyjść z ekspozycji omijając Strefę Dźwięku.

W każdą środę, między 16 a 18 obowiązują w Muzeum Ciche godziny. Więcej dowiesz się o nich klikając tutaj.

Osoby chcące uniknąć dużego ruchu i hałasu uczulamy, że w dni powszednie o godzinie 10.00 i 12.00 rozpoczynają się zajęcia edukacyjne dla grup szkolnych. Wtedy na wystawie i w holu może być trochę gwarniej.

Czego można dotykać

W holu Muzeum stoją rzeźby, które nie są zamknięte w gablotach. Ze względu na bezpieczeństwo obiektów, prosimy, aby ich nie dotykać.
Obiekty na wystawach, niezależnie od tego czy są w gablocie czy poza nią, również nie mogą być dotykane. Wynika to ze względów konserwatorskich.

Do wybranych obiektów przygotowaliśmy tyflografiki. Większość tyflografik nie jest na stałe zamocowana na wystawie. Jeśli chcesz z nich skorzystać – powiedz o tym pracowniczkom / pracownikom obsługi widza, które / których spotkasz w muzealnym sklepie czy przy wejściu na wystawę.
Obecnie udostępniamy 2 rodzaje tyflografik.

 • wydruki na papierze pęczniejącym, które przedstawiają wybrane obiekty z wystawy stałej oraz z ekspozycji czasowej,
 • ręcznie wykonane tyflografiki, które przygotowała Fundacja Wielozmysły. Takie tyflografiki do wybranych obiektów z wystawy stałej powstały w ramach grantu z projektu „Kultura bez barier”.

  Przydatne materiały dostępne w Muzeum

  Poza wspomnianymi wyżej tyflografikami, w kasie Muzeum można nieodpłatnie wypożyczyć:

 • audioprzewodnik z wgranym zestawem audiodeskrypcji i audioprzewodniekiem dla dzieci,
 • teksty w druku powiększonym,
 • nauszniki wygłuszające, również w rozmiarze dziecięcym,
 • opisy wystaw przygotowane w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR).
 • Kiedy odwiedzasz nas z dzieckiem

  W toalecie oznaczonej jako toaleta dostępna znajduje się przewijak. Nie mamy wyznaczonego miejsca do karmienia piersią, ale w Muzeum jest wiele miejsc, w których można spokojnie usiąść z maluszkiem.

  W kawiarni można podgrzać własne jedzenie dla dziecka lub zakupić przekąski. Znajduje się tam również kącik zabaw.